Кабмін створив комісію з оцінки збитків

Просмотров: 282
Кабмін створив комісію з оцінки збитків

Уряд створив спеціальну комісію, яка проводитиме аудит збитків, завданих Україні внаслідок агресії росії.

Уряд створив спеціальну комісію, яка проводитиме аудит збитків, завданих Україні внаслідок агресії росії, повідомляє ЧЕСНИЙ ЕКСПЕРТ.

Вже затвердили посадовий склад комісії та положення про її роботу. Співголовами комісії призначено віце-прем'єра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірину Верещук, міністра з розвитку громад та територій Олексія Чернишова та міністра інфраструктури Олександра Кубракова.

Основними завданнями комісії є розробка методологій аудиту збитків та збитків, а також підготовка та узгодження нормативно-правових актів для їх комплексної оцінки.

На жаль, міжнародне право не дає дієвих механізмів швидкого повернення та можливості компенсації, реституції втраченого майна та взагалі втрачених життів.

Водночас уже є досвід країн, які проходили війни та отримували компенсації після цих воєн. Нам, наприклад, потрібно скористатися досвідом Кувейту та війни між Іраком та Кувейтом. Після цього було створено відповідну компенсаційну комісію, яка протягом багатьох років працювала над тим, щоб опрацювати всі позови.

В Україні буде проведено роботу з підготовки оцінки втрат і позови готуватимуться безпосередньо на підставі методології, визнаної ООН, то отримання компенсацій триватиме набагато швидше, ніж це було у досвіді Кувейту.

Слід зазначити, що в січні 2022 року Ірак завершив виплату репарацій у результаті вторгнення в Кувейт у 1990 році та окупації Кувейту.