Хто компенсуватиме, якщо у Вашу нерухомість потрапив снаряд

Просмотров: 300
Хто компенсуватиме, якщо у Вашу нерухомість потрапив снаряд

По можливості Вам необхідно зафіксувати як сам факт знищення або пошкодження майна, а також розмір потенційної шкоди (Акт про оцінку майна).

У разі втрати житла або його пошкодження в зоні бойових дій, по можливості, зв'яжіться з місцевими органами влади (волонтерами) та вирішіть найактуальніші проблеми:

  • поселення
  • медична допомога
  • одержання коштів для існування.

Тобто, необхідно забезпечити собі та своїй сім'ї притулок на перший час, що дозволить продумати варіанти подальших дій.

По можливості Вам необхідно зафіксувати як сам факт знищення або пошкодження майна, а також розмір потенційної шкоди (Акт про оцінку майна).

У майбутньому (коли буде можливість), на місце події, необхідно викликати представників ДСНС та правоохоронців, які складуть відповідні акти та задокументують сам факт руйнування. Це буде доказовою базою для державних органів, міжнародного суду над Росією, яка допоможе отримати грошову та моральну компенсацію.

Обов'язково, Ви повинні отримати копію кожного документа і зберегти для подальших дій.

В екстрених ситуаціях, звичайно, не до цього, але по можливості сфотографуйте або зніміть на відео наслідки руйнувань з різних ракурсів. Постарайтеся, щоб на фото була відображена дата (налаштування смартфонів та фотоапаратів це дозволяють). Важливо не кількість фото, а прив'язка до місцевості з різних ракурсів та чітке розуміння масштабу руйнувань.

У перші години (дні), якщо доступ спеціальних служб або рятувальників обмежений, спробуйте самостійно у довільній формі скласти акт про руйнування за допомогою сусідів.

Це звичайно не обов'язково, але не буде зайвим у майбутньому, як додатковий доказ та підтвердження завданих збитків. У документі, чітко вкажіть повні прізвища, ім'я та по батькові тих, хто підписав цей акт та їх координати, адресу самої події та дату складання акта.

Крім того, до доказової бази, необхідно подати такі документи:

  • договір про купівлю-продаж нерухомості;
  • чи свідоцтва про право власності на нерухомість;
  • або свідоцтво про право на спадщину;
  • або договір дарування;
  • державний акт на земельну ділянку (якщо зруйновано будинок);
  • виписки з реєстрів прав на нерухоме майно та технічний паспорт.

Втім, якщо все це втрачено, у відчай також не варто впадати – існують відповідні реєстри, тому здебільшого всі документи можна буде відновити.

Наразі Україні створюються спеціальні фонди для акумулювання коштів на відновлення економіки, підтримки бізнесу, боргових зобов'язань держави, а також компенсації громадянам за втрачене житло.

Кожен, хто залишився без даху над головою, кожен, чий будинок чи квартира були знищені окупантом, зможе залишити заявку на відшкодування в «Дії».