Договір дарування. Як правильно оформити даровану квартиру в Україні в 2020 році.

Переглядів: 2990
Договір дарування. Як правильно оформити даровану квартиру в Україні в 2020 році.

При оформленні правочину дарування нерухомості потрібні документи про право власності на нерухомість, паспорти та ідентифікаційні коди обох сторін. Також важливою є оцінна вартість квартири.

Дарна на квартиру - один із популярних способів передачі права власності на квартиру в Україні. Зазвичай, це можливість передати спадщину молодому поколінню або просто акт доброї волі з боку власника нерухомості. ЧЕСНИЙ ЕКСПЕРТ розповідає про те, як оформити передачу квартири по дарчій в Україні 2020 року.

Що таке дарна на квартиру чи будинок

Дарна, дарчий договір, договір дарування нерухомості — це всі назви одного й того самого процесу, в якому одна сторона дарує нерухомість, а друга має прореагувати — прийняти квартиру чи будинок або відмовитися.

На відміну від заповіту, дарча є двостороннім договором, який потребує реакції другої сторони. Дарувальник має бути власником нерухомості, тобто подарувати квартиру в іпотеку чи розстрочку неможливо. Потрібно спочатку виконати всі зобов'язання та стати власником.

Коли дарова може бути визнана недійсною

Якщо договір дарування не укладено у письмовій формі та не завірений нотаріусом, він вважається недійсним. Укладати договір потрібно за життя дарувальника.

Дарова, складена на родича, але не зареєстрована у Реєстрі прав на нерухоме майно, вважається недійсною.

Дарча може бути визнана недійсною, якщо новий власник силою чи обманом змусив вчинити акт дарування або обманним шляхом заволодів майном, включаючи погрози та шантаж.

Протягом 1 року дарувальник може звернутися до суду та вимагати розірвати договір дарування.

Подарувати нерухомість в Україні, власником якої є неповнолітній, не можна.

Дарна на квартиру - це безоплатна угода, яка не передбачає жодної винагороди.

Як оформити договір дарування

Оформити угоду краще письмово, запевнивши її у нотаріуса. При даруванні нерухомості повинні бути присутніми обидві сторони.

Момент переходу права власності від дарувальника до того, хто обдаровується, відбувається тоді, коли нотаріус робить виписку з Реєстру майнових прав на нового власника.

З цього моменту подарована нерухомість знаходить нового власника. Важливо: якщо ви перебуваєте в шлюбі або процесі його розірвання і збираєтеся оформити даровану на квартиру, куплену за загальні гроші, потрібна присутність або письмова згода (завірена нотаріально) подружжя/дружина.

При оформленні правочину дарування нерухомості потрібні документи про право власності на нерухомість, паспорти та ідентифікаційні коди обох сторін. Також важливою є оцінна вартість квартири.

Як подарувати квартиру неповнолітньому

Дарчу часто оформляють представники старшого покоління на неповнолітніх дітей. У такому разі важлива присутність законного представника, тобто батьків чи опікуна дитини.

У договорі можна прописати дату, з якої неповнолітній набирає прав власності і може розпоряджатися нерухомістю. Це не обов'язково робити в день оформлення дарчого.

Потрібна згода на проведення угоди та прийняття подарунка представниками дитини на її користь.

Як подарувати свою частину квартири

Якщо ви є власником частини квартири, оформити даровану на свою частку можна без згоди інших сторін.

Скільки коштує оформити даровану на нерухомість в Україні в 2020 році

Оформити даровану квартиру чи будинок нескладно, але треба бути готовим до матеріальних витрат.

Загальна вартість обдарованої в Україні складається з:

  • оцінки нерухомості – близько 3 тис. грн;
  • послуг нотаріуса щодо складання дарчої - від 2,5 тис. грн;
  • держмита - 1% вартості нерухомості;
  • реєстрації договору в реєстрі – 1,8 тис. грн.

При даруванні родичам 1 та 2 категорії сплачувати податки не потрібно. У першу міру кревності потрапляють діти, батьки, подружжя. У другий ступінь спорідненості — брати та сестри, онуки, дідусі та бабусі.

У випадку з дарчою на найближчих родичів оцінка нерухомості не потрібна.

Якщо оформляється дарована на сторонню людину чи дальнього родича — податок 5% та 1,5% військового збору.

Якщо дарова оформляється іноземцем чи іноземця, потрібно заплатити 18% податку та 1,5% військового збору. Також буде потрібно оцінка нерухомості.

Купити недорого круглу світлодіодну кільцеву лампу зі штативом LUMO™ діаметром 45 см. для фото, відеозйомки, блогерів, візажиста, макіяжу в Україні (Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі)