Фахівці в області оцінки нерухомості розповіли про зміни на ринку. Також, під час прес-конференції, експерти поділилися тим, як можливий фінансова криза вплине на ціни на житло в Києві та по всій Україні.
Фахівці в області оцінки нерухомості розповіли про зміни на ринку. Також, під час прес-конференції, експерти поділилися тим, як можливий фінансова криза вплине на ціни на житло в Києві та по всій Україні.
Як розповідає Сергій Костецький, ринок нерухомості досить інертний, тому на можливий фінансова криза реагувати буде повільно.
На первинний ринок нерухомості (нові будинки і будівлі) криза має вплинути не сильно. Однак, за словами керівника Союзу фахівців з оцінки нерухомості України, покупці будуть підходити більш обережно до придбання житла на стадії проекту. На пізніх етапах, сильний ажіотаж не віщувало.
Як зазначає експерт оцінювач, ймовірність банкрутства компаній-забудовників під час роботи завжди буде, незалежно від економічної ситуації в країні.
Відносно вторинного ринку, на ньому, в основному, проходять невеликі угоди з перекуповування квартир вартістю 40-50 тисяч доларів. Незважаючи на те, що даний ринок в Києві більш розвинений, зараз спостерігається дефіцит на даний сегмент квартир, як в нашому місті, так і по всій Україні.
Незважаючи на зміну курсу валют, на вторинному ринку не росте кількість нерухомості. Починають активніше працювати банки, що займаються іпотеками, також, Нацбанк знизив облікову ставку до 10%. Таким чином, на ринок нерухомості кризові явища можуть почати впливати тільки ближче до кінця року.
Експерти, які займаються професійною оцінкою нерухомості, поділилися тим, що ціни зросли на 10% в кінці 2019 го. Експерт пов'язує це з щорічними законодавчими поправками, які зазвичай відбуваються на початку року.
Останні пару років спостерігається тенденція покупки недорогої нерухомості, так як вона приносить невеликий, але стабільний дохід. Незважаючи на негативні події в світі, купівельний попит незабаром повинен вирости і ціни на житло піднімуться.
В галузі комерційної нерухомості не спостерігається різких стрибків. Більша частина цього сегмента придбали дане майно під час становлення України після розпуску СРСР, а сьогодні вже не можуть керувати підприємством і не мають родичів, яким можуть передати управління своєю справою.
Орендної площі на ринку зараз мало, ціни на купівлю комерційних приміщень залишаються приблизно однаковими останні п'ять років. Найдорожчою нерухомістю є автосервіс, так як це облаштоване приміщення і готове до роботи.
У зв'язку зі зміною структури виробництва, як на ринку купівлі-продажу, так в сегменті оренди, з'явилося багато офісних приміщень. Це пов'язано з тим, що офіси вже необов'язково повинні розташовуватися в центрі, а також з'явилися порожні офісні простори при підприємствах.
Як і з просторами, які здають для магазинів, а також нерухомість облаштовану під громадське харчування, на ринку ситуація стабільна і фінансова криза перенесе без значних змін.