Українцям виплатять компенсації за власноруч відновлене житло, яке зазнало збитків від війни

Переглядів: 237
Українцям виплатять компенсації за власноруч відновлене житло, яке зазнало збитків від війни

5 жовтня під час засідання Верховної Ради було схвалено законопроєкт №10063, який передбачає зміни до Закону № 2923-IX. Цей закон регламентує порядок надання компенсацій громадянам, чиї житла були пошкоджені або руйновані через російську агресію.

Українцям виплатять компенсації за власноруч відновлене житло, яке зазнало збитків від війни.

5 жовтня під час засідання Верховної Ради було схвалено законопроєкт №10063, який передбачає зміни до Закону № 2923-IX. Цей закон регламентує порядок надання компенсацій громадянам, чиї житла були пошкоджені або руйновані через російську агресію. Про нововведення повідомила народний депутат Олена Шуляк.

Згідно нового законопроєкту пропонується:

  • Перерахувати кошти на особистий рахунок власника пошкодженого житла з визначеними умовами використання: для робіт, пов'язаних із відновленням майна або придбанням матеріалів для таких робіт;

  • Надати компенсації за придбання будівельних матеріалів або виконані ремонтні роботи на свій рахунок.

Депутат Шуляк також зазначила, що це лише один із кроків у розширенні програми компенсацій "єВідновлення". У Міністерстві вже розробляють додаткові пропозиції, серед яких - компенсації за пошкоджене житло для жителів окупованих районів. Окрім цього, будуть внесені покращення до програми з урахуванням рекомендацій громадян, із якими вже проводяться публічні консультації.