Україна отримала 17 млрд грн конфіскованих активів РФ на відновлення

Переглядів: 264
Україна отримала 17 млрд грн конфіскованих активів РФ на відновлення

Перший реалізований кейс в Україні ми вже маємо – це конфіскація активів двох російських банків на суму 17 млрд грн. Інших кейсів, на жаль, поки що немає, але робота активно триває.

Не українці, не європейські чи американські платники податків мають відновлювати руйнацію агресором – це він має відновити, зазначив прем'єр-міністр.

Продовжиться вирішення питання конфіскації російських активів у правовій площині: інфраструктуру для залучення заморожених коштів нині створено, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час прес-конференції.

"Перший реалізований кейс в Україні ми вже маємо – це конфіскація активів двох російських банків на суму 17 млрд грн. Інших кейсів, на жаль, поки що немає, але робота активно триває. Інфраструктура для цього фактично створена", – сказав Шмигаль.

Прем'єр нагадав, що МВФ ще у квітні 2022 року відкрив спеціальний адміністративний рахунок, через який в Україну від партнерів торік надійшло $2,2 млрд. Конфісковані кошти теж через нього можуть надходити для потреб України.

Крім того, Світовий банк створив довірчий рахунок, за яким в Україну надходили всі кошти від США, і Шмигаль зазначив, що через нього також можна буде отримувати конфісковані кошти, зокрема суверенні активи Росії, які на сьогоднішній день є замороженими.

Однією з невирішених проблем лишається питання законодавчого врегулювання процедури конфіскації російських активів.

"Сьогодні ми активно працюємо з країнами G7, усіма міжнародними фінансовими організаціями, зокрема виносимо це питання для обговорення на фінансовий Рамштайн – потрібно запровадити два рівні законодавства. Перший – кожна країна має ухвалити на національному рівні законодавство, а другий – має бути ухвалене міжнародне законодавство, яке дасть змогу конфіскувати суверенні активи агресора", – повідомив подробиці Шмигаль.

Створена нормативна база має стати елементом майбутньої глобальної системи безпеки і надати будь-якому потенційному агресору чіткий сигнал: у разі нападу всі активи країни, що нападає, будуть конфісковані на користь жертви.

"Це справедливо. Не українці, не європейські чи американські платники податків мають відновлювати руйнування агресором – це він має відновити. Якщо Росія не погодиться на добровільні репарації, значить, цивілізований світ повинен конфіскувати заарештовані та заморожені кошти і віддати їх Україні", – підкреслив прем'єр-міністр.